Ana sayfa egitimhaber Yurtdışında Ücretsiz Okuyabileceğiniz Köklü 10 Üniversite..

Yurtdışında Ücretsiz Okuyabileceğiniz Köklü 10 Üniversite..

507
0
PAYLAŞ
Yurtdışında ücretsiz okuyabileceğiniz üniversiteler
Yurtdışında üniversite okuyabilmek birçok öğrencinin hayali… Ancak eğitim ve konaklama masrafları gibi nedenlerden dolayı bu hayali gerçeğe dönüştürmek pek mümkün olmuyor. Yurtdışındaki bazı üniversitelerde eğitim görmek için servet ödemek gerekirken, bazı okullar ise herhangi bir ücret almıyor. İşte yurtdışında ücretsiz ya da düşük ücret ödeyeceğiniz üniversiteler…

1-TALLINN UNİVERSITY OF TECHONOLOGY – ESTONYA
Estonya’nın başkenti Tallinn’de bulunan Tallinn Üniversitesi Estonya’da bulunan tek teknik üniversite. 1918 yılında kurulan Tallinn Üniversitesi’nde ücretsiz mühendislik eğitimi almak mümkün.

2-CENTRAL EUROPEAN UNIVERSITY – MACARİSTAN
Orta Avrupa Üniversitesi (Central European University), 1991 yılında kuruldu. Üniversite Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de yer alıyor. Oldukça zengin kütüphaneye sahip üniversitede, master öğrencilerinin %80’i, doktora öğrencilerinin de %92’si, %100 burslu okuyor.

3-UNIVERSITY OF BREMEN – ALMANYA
1971 yılında kurulan University of Bremen, Almanya’da “Elit üniversite” olarak sınıflandırılan 11 eğitim kurumundan biri. Bremen’deki üniversitede, tüm lisans ve yüksek programlarına, şehir içi ulaşım da dahil sömestr başına 275 Euro ödeyerek okumak mümkün.

4-NATIONAL RESEARCH UNIVERSITY HIGHER SCHOOL OF ECONOMICS – RUSYA
1992’de kurulan National Research University Higher School Of Economics, Rusya’nın başkenti Moskova’da yer alıyor. National Research University Higher School of Economics’te tüm doktora programları ücretsiz.

5) AALTO UNIVERSITY – FINLANDIYA
Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de yer alan Aalto University’de tüm eğitim programları ücretsiz olarak sunulmaktadır. Aalto University’nin dünya çapında 400’den fazla üniversite ile ortaklığı bulunuyor.

6-UNIVERSITY OF VIENNA – AVUSTURYA
1365 yılında Avusturya Dükü IV. Rudolf tarafından kurulan Viyana Üniversitesi, Orta Avrupa’daki en eski üniversitelerden biri olarak dikkat çekiyor. Viyana Üniversitesi’nde yaklaşık 130 tane bölüm, 50’ye yakın enstitü bulunmaktadır. Dünyanın en iyi üniversite sıralamalarında üst sıralarda yer alan üniversitede, sömestr başına 726 Euro’yla istenen bölüme kayıt yapılabilir.

7) CHARLES UNIVERSITY IN PRAGUE – ÇEK CUMHURİYETİ
7 Nisan 1348 yılında kurulan Charles University Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da yer alıyor. Turizmin gözde kentlerinden biri olan Prag’da, 500 Euro’dan başlayan fiyatlarla istediğiniz bölümde okuma şansı yakalayabilirsiniz.

8) UNIVERSITY OF COLOGNE – ALMANYA (KÖLN)
Almanya’nın köklü üniversitelerinden Köln Üniversitesi, 1388 yılında kuruldu. Yedi fakültenin bulunduğu üniversitede, yaklaşık 200 bölüm var.
500’ün üzerinde profesörün bulunduğu üniversitede lisans ve yüksek lisans programlarında, sömestr başına 250 Euro ödeyerek okuyabilirsiniz.

9) KAUNAS UNIVERSITY OF TECHNOLOGY – LİTVANYA
Litvanya’da 1922 yılında kurulan Kaunas University of Technology, sömestr başına 700 Euro’dan başlayan fiyatlarla okuma şansı sunuyor. Litvanya’da yaşama şansı sunan Kaunas University of Technology, Baltık Denizi’ndeki en büyük teknik üniversite.

10) UNIVERSITY OF BELGRADE – SIRBİSTAN
Tarihi 1800’lerin başına dayanan Belgrad Üniversite’si, 1905 yılında üniversite statüsüne yükseltildi. Sırbistan’ın başkentinde bulunan üniversite, Balkanlar’daki en büyük üniversitelerden biridir. Üniversiteye ait 31 fakülte, 8 araştırma merkezi bulunmaktadır. Belgrad Üniversitesi’nde yıllık 1000 Euro’dan başlayan fiyatlarla okuyabilirsiniz.

Daha detaylı bilgiler için lütfen irtibata geçiniz..

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here